Moterų nevaisingumas yra sudėtinga ir pražūtinga problema, galinti turėti didžiulę įtaką žmogaus gyvenimui. Nors nevaisingumo priežastys yra įvairios ir skirtingos, galima nustatyti keletą pagrindinių elementų. Su nevaisingumo problemomis kovojantiems asmenims svarbu suprasti šias priežastis, kad jie galėtų gauti reikiamą pagalbą. Šiame tyrime bus nagrinėjami įvairūs veiksniai, galintys lemti moterų nevaisingumą, pradedant gyvenimo būdo pasirinkimais ir baigiant pagrindinėmis medicininėmis ligomis. Jame taip pat bus pateikta įžvalgų apie gydymo būdus ir terapiją, kurie gali padėti moterims įgyvendinti jų svajones tapti tėvais. Geriau suprasdamos nevaisingumo priežastis ir galimus gydymo būdus, su nevaisingumu susiduriančios moterys galės priimti pagrįstus sprendimus, kurie joms padės kelionėje į tėvystę. netradicinemedicina.com – sužinokite daugiau apie nevaisingumo gydymą.
Moterų nevaisingumo apžvalga
Moterų nevaisingumas – tai nesugebėjimas pastoti natūraliu būdu arba naudojant pagalbines reprodukcines technologijas, nepaisant vienerių metų reguliarių lytinių santykių be apsaugos priemonių. Kai moterys negali pastoti arba išnešioti nėštumo iki galo, joms diagnozuojamas nevaisingumas. Ši diagnozė nustatoma, jei moteris vienerius metus nesėkmingai bandė pastoti. Nevaisingumas yra paplitęs JAV: Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, 10-15 proc. porų turi problemų dėl vaiko pastojimo (tai apima poras, kurių vienas arba abu partneriai yra nevaisingi). Yra daug įvairių moterų nevaisingumo priežasčių, o tikimybė pastoti skirtingiems asmenims labai skiriasi. Moters amžius ir tai, kiek laiko ji bando pastoti, yra du svarbiausi veiksniai, padedantys nuspėti jos galimybes pastoti. Moterų, kurios yra 15-44 metų amžiaus, nevaisingumas pasireiškia maždaug 9 % visų porų.
Moterų nevaisingumo priežastys
Gyvenimo būdo veiksniai – netinkamas gyvenimo būdas, kurį sudaro fizinio aktyvumo stoka ir netinkama mityba, gali lemti mažą reprodukcinių hormonų kiekį. Antsvorio turinčios ir nutukusios moterys dažniau būna nevaisingos nei normalaus svorio moterys. Jei moteris turi antsvorio, ji gali pagerinti savo vaisingumą tapdama aktyvesnė, sveikiau maitindamasi ir, jei reikia, numesdama svorio. Tam tikros lytiškai plintančios infekcijos taip pat gali turėti įtakos moterų vaisingumui, sukeldamos lytinių organų uždegimą, dėl kurio gali atsirasti randų, infekcijų ir kitų problemų. Medicininės būklės – kai kurios medicininės būklės gali turėti įtakos vaisingumui, įskaitant autoimunines ligas ir diabetą. Tam tikri vaistai, pavyzdžiui, chemoterapija ir vaistai nuo traukulių, taip pat gali pakenkti moters reprodukcinei sistemai.