Kiekvienuose namuose turi būti užtikrintas priimtinas patalpų komforto lygis. Tai galima pasiekti tinkamai įrengus šildymo ir vėsinimo sistemą. Sistemos skirtos pašalinti šilumos ir drėgmės perteklių, kad namuose būtų palaikoma maloni temperatūra. Tinkamos sistemos įrengimas svarbus ne tik dėl jūsų namų komforto, bet ir dėl jų finansinės gerovės. Prastos kokybės sistema ilgainiui jums kainuos pinigų dėl reguliarių techninės priežiūros iškvietimų ir galimo remonto. Šiame straipsnyje apžvelgiame keletą geriausių šiuo metu rinkoje esančių šildymo ir vėsinimo sistemų. Paaiškinsime jų savybes, privalumus, trūkumus, išlaidas, priežiūros reikalavimus ir kt. kondimonta.lt ir rinkos naujienos.
Kai lauke šalta ir lietinga, reikia, kad namuose būtų šilta. Tuomet pradeda veikti šildymo sistema. Šių sistemų gaminama šiluma naudojama namuose esančiam orui pašildyti, o iš ventiliacijos angų išeinantis oras paprastai būna vėsesnis. Šildymo sistemos paprastai būna elektrinės, jas maitina akumuliatorius arba elektros generatorius. Jos dar vadinamos centrinio šildymo sistemomis. Centrinio šildymo sistemos turi daug privalumų. Jas įrengti palyginti pigu, joms nereikia išorinės energijos ir jos sunaudoja labai mažai elektros energijos. Joms taip pat nereikia jokio išorinio kuro šaltinio, pavyzdžiui, alyvos, malkų ar anglių. Tai reiškia, kad jas naudoti visiškai saugu. Tačiau, nepaisant visų šių privalumų, yra ir trūkumų. Kadangi tai yra centrinio šildymo sistema, ji naudoja mažiau energijos nei oro kondicionierius. Tai reiškia, kad karštais vasaros mėnesiais bus sunkiau išlaikyti jūsų namus vėsius. Šilumos siurbliuose naudojama ta pati technologija kaip ir centrinio šildymo sistemoje, tačiau vietoj to, kad gamintų šilumą, jie gamina elektros energiją. Dėl to jie yra idealus pasirinkimas gyvenantiems vietovėse, kuriose elektros energijos tarifai yra aukšti. Pažangiausiose sistemose šilumos siurbliai dabar netgi naudojami ir šilumai, ir vėsai gaminti, kaip hibridinė oro kondicionavimo ir šildymo sistema. Taip užtikrinama, kad namuose visada būtų jauku, kad ir koks būtų oras.
Kai jums karšta ir pavargstate, nusiaunate batus ir atidarote langus, kad į vidų patektų vėsus vėjelis. Tikriausiai įjungsite lubų ventiliatorius, kad oras cirkuliuotų ir būtų dar vėsiau. Tokiu atveju ką tik panaudojote lubinį ventiliatorių namams vėsinti. Tokia yra pagrindinė lubų ventiliatoriaus funkcija. Oro kondicionieriai veikia labai panašiai. Tik jie orą ne cirkuliuoja, o vėsina. Dabar, pažvelgę į sieną, rasite jungiklį. Šiuo jungikliu įjungiama jūsų namų vėsinimo sistema. Kai kuriuose namuose šis sieninis jungiklis naudojamas dviem tikslais. Jis įjungia ne tik vėsinimo, bet ir šildymo sistemą. Tai reiškia, kad konkretų pasirinkimą turėsite palikti interjero dizaineriui / statybininkui. Jei ieškote nebrangios ir efektyvios vėsinimo sistemos, geriausiai tinka oro kondicionieriai. Dabar jie yra kompaktiški, efektyviai vartojantys energiją ir tylūs.