Ne be reikalo kompanijos logotipo kurimas patikimas tikriems savo srities profesionalams. Tai reikšminga veikla, kadangi logotipas bus vėliau galbūt tai, ką žmonės geriau prisimins nei patį įmonės pavadinimą. Norite sukurti gerą įmonės logotipą? Štai kokiu keliu reikėtų eiti ir kaip tą daryti.
Apmąstykite įmonės identitetą
Svarbus dalykas: apmąstyti, kas ta įmonė yra. Taip, jūs jau žinote, ką ji veikia, kuo ji užsiima, kokios jos vertybės. Mąstykite ne žodžiais ir vaizdais, darykite pasąmoninį piešimą, kuomet jūs mąstote apie įmonę, o rankos tarytum pačios piešia kažkokius simbolius.
Nuspręskite, kas yra svarbiausi prioritetai
Svarbu yra suvokti, kas yra jūsų tikslinė auditorija – žmonės, besidomintys šios įmonės veikla. Gali būti, kad ši auditorija tai prisimena pagal tam tikrus simbolius, kurie visame pasaulyje yra atpažįstami. Nors norėsite pasijusti ir pabūti originaliu, verta naudotis pasaulyje gerai žinomais simboliais, nes jie jūsų auditorijai leis atskirti, kur kas yra.
Kurkite logotipą naudodami įmonės vardą
Taip pat pabandykite kurti eskizus, kur iš tų simbolių ir anksčiau apmąstytų vaizdų galima sudėlioti įmonės pavadinimą, arba kažkaip į tą pavadinimą tiesiog integruoti tam tikrus simbolius. Jeigu įmonė jau turi kažkokį savo įvaizdį ar to įvaizdžio detales, naudokitės tuo. Pavyzdžiui, žinote, kad įmonė turi tam tikras spalvas, kurias naudoja kaip pagrindines. Taigi, naudokitės jomis, tegul jos būna pačios svarbiausios, jos turi išryškinti ir atspindėti jūsų įmonę. Visa tai yra tikrai labai svarbu, ir kartu tai turi dėti tarpusavyje su kitais dalykais.
Išrinkite šriftą ir spalvas
Kai sukursite galimą logotipą, jį koreguokite pasirinkdami tam tikras įmonei būdingas spalvas ir tam tikrą įmonei reikalingą ir būdingą šriftą, nes tai yra ir bus dalykai, kurie iš tiesų ilgą laiką leis pažinti įmonės veidą ir daug ką dėl to pakeis.
Kurkite logotipo variantus skirtingam naudojimui
Vienaip reikia sukurti logotipą, kuris tiktų kvadrato tipo reklamos baneriui, kitaip atrodo ilgas eilutės tipo logotipas. Sukurkite skirtingas to paties logotipo formas taip, kad vis dar būtų galima pažinti, jog tai yra tas pats logotipas. Dažniausiai logotipai turi du klasikinius variantus: vieną itin trumpą ir mažą kvadratinį, o kitą ilgesnį, pailgą. Taip pat kurkite ir spalvotus, ir nespalvotus variantus. Taip pat variantus, tinkančius spaudai, tinkančius internetui, tinkančius plačiaformatei spaudai, pvz., lauko tentams.