Papildų yra tiek daug, kad rinktis juos galima pagal kokius tik nori kriterijus: paskirtį, gamintoją, kiekį, skonį, papildo formą, spalvą… Būtų galima vardinti ir vardinti. Bet vienas pjūvis apie kurį diskusijų nėra tiek daug tampa vis svarbesnis papildų vartotojams. Tai yra pjūvis tarp cheminių ir žolelinių papildų. Tai yra svarbu labiau ekologiško mąstymo žmonėms, bet naujausi tyrimai rodo, kad kyla klausimų ir dėl veiksmingumo. Jei anksčiau būdavo manoma, kad cheminio pagrindo papildai yra veiksmingesni, o žolelių pagrindo – mažiau veiksmingi, bet labiau "ekologiški", tai naujausi tyrimai rodo ką kita. Pasirodo, kad kai kurios žolelės ir jų pagrindo papildai gali būti net labiau veiksmingi nei kai kurie vaistai.
Bet nereikėtų aklai tikėti nei vienais, nei kitais papildais. Reikėtų remtis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais bei meta-analizėmis, kurios parodo bendrą konkrečios tyrimų srities situaciją. Pažiūrėjus į papildus per šią prizmę, pamatysite, kad žoleliniai ir cheminiai papildai ir jų veiksmingumas skiriasi pagal pasirinktą paskirtį ar tikslą.
Jei jums reikia vitaminų, tai žolelės jums negalės padėti, nes vitaminai patys iš savęs yra cheminiai dariniai. Taip, juos galima gauti su maistu, bet kalbant apie papildus, tai vienintelis pasirinkimas yra cheminiu būdu pagaminti vitaminai ir jų kompleksai.
Skaityti straipsnį “Papildai: geriau žoleliniai ar cheminiai?” »