Gyvename tokiais laikais, kai viskas skaitmenizuota ir kompiuterizuota. Tikriausiai kiekvienas savo namuose turime vienokios ar kitokios kompiuterinės technikos. Kaip ir visa kita technika, kompiuteriai dažniau ar rečiau genda, todėl prisireikia kreiptis į meistrus, pvz. https://wefix.lt. Tačiau ką reikėtų daryti, jei norite gedimų riziką sumažinti iki minimumo? Visų pirma reikia suprasti kaip veikia kompiuteris ir dėl ko tie gedimai atsiranda.
Gedimai galimi 2 rūsių – programiniai, arba fiziniai. Programiniai gedimai dažnu atveju išsprendžiami pigiau ir greičiau. Dažniausiai jie susiję su operacine sistema, tad blogiausia kas gali nutikti – jums paprasčiausiai reikės ją perrašyti. Žinoma, ne kiekvienas geba tai atlikti, tad ir dėl šios priežasties jums gali tekti kreiptis į profesionalus. Dėl šios priežasties rekomenduojame visada turėti atsarginę savo saugomų dokumentų kopiją, geriausiai išoriniame kietajame diske arba debesų saugykloje. Tokiu būdu jūs užsitikrinsite, jog jų neprarasite tuo atveju, kai jūsų kompiuterio operacinė sistema nebeveiks ir teks ją perrašyti, prarandant visus duomenis.
Visiškai kita kalba apie gedimus, kurie nutinka kompiuterio fiziniams komponentams. Jie žymiai dažniau atsiranda nešiojamiems kompiuteriams, kadangi juos veikia daugiau fizinių jėgų. Dėl šios priežasties ir nešiojamų kompiuterių remontas, pavyzdžiui https://wefix.lt/mes-taisome/nesiojamu-kompiuteriu-remontas-klaipedoje, yra kur kas paklausesnis, nei stacionarių kompiuterių remontas.
Pirmas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – tai smūgiai kompiuteriui. Daugelis kompiuterio komponentų, o ypač jo standusis diskas, yra labai nepakantūs smūgiams. Jei numesite nešiojamą kompiuterį net ir iš nedidelio aukščio, gali nutikti taip, jog jis paprasčiausiai nebeįsijungs. Tad jei kompiuterį jums reikia nešiotis po skirtingas vietas (pvz. esate studentas), rekomenduojame iš karto įsigyti ir krepšį su paminkštinimais, kurs jį apsaugotų nuo smūgių.
Nešiojami kompiuteriai taip pat labai dažnai kenčia ir nuo vandens. Auksinė taisyklė – šalia kompiuterio stenkitės iš viso negerti ir nelaikyti jokių skysčių. Apipiltas kompiuteris taip pat gali paprasčiausiai nebeveikti. Dažniai problema tame, jog sušlampa motininė plokštė ir ant jos esančios mikroschemos, o toks remontas labai brangus. Dažnu atveju būna taip, jog pigiau nusipirkti naują analogišką kompiuterį, nei bandyti sutaisyti senąjį.
Galiausiai, nepamirškite kartas nuo karto pravalyti savo kompiuterį. Nustebtumėte, jei atsidarytumėte jį dabar pat – viduje greičiausiai bus pilna dulkių. Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog visos tos dulkės skatina kaitimą ir blokuoja ventiliavimą. Perkaitimas taip pat gali privesti prie itin didelių problemų.